Chrom – czy pomaga w odchudzaniu?

Chrom w tabletkach na odchudzanie

Chrom to jeden z popularnych składników suplementów wspomagających odchudzanie. Czy działanie tego minerału jest rzeczywiście skuteczne? W jaki sposób wpływa on na organizm?

Chrom to mikroelement, który ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego przebiegu przemiany materii. Odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie glukozy, tłuszczów oraz niektórych białek.

Chrom coraz bardziej popularny

Tabletki na odchudzanie często zawierają w swoim składzie chrom ze względu na jego korzystne działanie. Suplementy zawierające tę substancję polecane są osobom na dietach wspomagających odchudzanie, ale także sportowcom, których interesuje przyrost beztłuszczowej masy ciała. Preparaty z chromem są także produkowane z myślą o cukrzykach, ponieważ pomagają regulować glikemię.

Przed zażyciem tabletek na odchudzanie zawierających chrom trzeba zachować ostrożność. U niektórych osób suplementy z tą substancją mogą prowadzić do negatywnej reakcji w postaci skutków ubocznych lub alergii.

Dawkowanie suplementów z chromem

Chrom należy przyjmować zgodnie z zaleceniami. Warto pamiętać, że normalna dieta nie dostarcza dużych ilości tego minerału. W związku z tym zalecane spożycie chromu ustanowiono na stosunkowo niskim poziomie, ustalonym na podstawie średniego dziennego spożycia.

Kto powinien stosować chrom?

Tabletki na odchudzanie z chromem to bardzo dobry wybór przede wszystkim dla osób, które mają kłopoty z nadmiernym łaknieniem. Wpływ tego mikroelementu na przemianę materii pozwala na uregulowanie apetytu, między innymi na zmniejszenie ochoty na słodycze.

Dzięki zastosowaniu suplementów z chromem można więc łatwiej zapanować nad pokusami stwarzanymi przez ciasta i słodycze.

Działanie chromu zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Oczywiście samo przyjmowanie suplementów nie spowoduje utraty wagi, ale tabletki z chromem mogą okazać się bardzo pomocne w czasie odchudzania, zwłaszcza u osób, które nie mogą zapanować nad nadmiernym apetytem na słodycze i często sięgają po niezdrowe, tuczące przekąski.

Dodaj komentarz