Dieta niełączenia a odchudzanie

Dieta niełączenia

Jeżeli podjęliśmy decyzję o walce ze zbędnymi kilogramami możemy być z siebie bardzo dumni. Z pewnością jest to dobry krok w kierunku zdrowia. Jeśli do dobrze skomponowanej metody dojdzie jeszcze odpowiednia aktywność fizyczna, to na pewno uda nam się osiągnąć wymarzony cel.

Będąc na diecie przeważnie mamy różne zachcianki na które nie możemy sobie pozwolić, a jak wiadomo owoc zakazany najbardziej smakuje. Żeby uniknąć niepohamowanego apatytu na słodycze i ulubione potrawy musi zadbać o poziom cukru w organizmie, a także musimy dostarczać mu niezbędne mikroelementy oraz witaminy.

Dlaczego tyjemy?

Z różnych badań wynika, że skutkiem naszego przybierania na wadze oprócz zbyt dużej ilości spożywanych posiłków jest to jak je łączymy. Swego czasu pewien naukowiec, który cierpiał na chorobę nerek odkrył, że niełączenie pewnych produktów w trakcie jednego posiłku korzystnie wpływa nie tylko na pracę nerek, ale także na wagę.

Dzięki temu powstała dieta niełączenia. Nie jest to dieta tak popularna jak dieta Dukana czy kopenhaska, jest to metoda stosunkowo młoda, ale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, i co równie ważne polecana jest przez dietetyków i specjalistów z dziedziny odżywiania.

Sposób ten normuje nasz sposób odżywiania i uczy nowych nawyków. Na początku stosowania tej metody, jej zasady mogą się nam wydawać bardzo skomplikowane.

Tymczasem warto zrozumieć jedną kwestię i pilnować, żeby wszystkie posiłki spełniały tą normę. Jak sama nazwa wskazuje jest to dieta niełączenia. W związku z tym produkty dzielimy na trzy grupy.

Na grupę białkową, węglowodanową i neutralną. Chodzi o to, żeby podczas jednego posiłku nie łączyć ze sobą produktów z grupy białkowej i węglowodanowej.

Mówiąc jaśniej nie wolno nam na przykład w trakcie obiadu zjeść tradycyjnego schabowego z ziemniakami i kapustą. W trakcie całego dnia musimy spożyć jeden posiłek węglowodanowy, jeden białkowy i jeden neutralny.

Jeżeli przyzwyczaimy się do tej zasady, to automatycznie nasza waga będzie spadać. Dieta niełączenia to nie tylko krótkotrwała dieta odchudzająca, ale także sposób na dłuższe odżywianie.

Dodaj komentarz