Jak wybrać pieluchomajtki?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nietrzymanie moczu może dotknąć praktycznie każdej osoby. Nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia wiek, płeć czy stan zdrowia. Na inkontynencję składa się bowiem znacznie więcej czynników, niż mogłoby się wydawać. Jakie aspekty należy uwzględnić wybierając pieluchomajtki najchętniej kupowane

Stopień nietrzymania moczu

Rekomendowane jest dobranie omawianego produktu pod względem nasilenia NTM. Można bowiem wyróżnić lekki stopień nietrzymania moczu, średni, ciężki, a także najcięższy. Godny uwagi jest fakt, że renomowani producenci oznaczają swoje produkty zgodnie z wspomnianą klasyfikacją. Osobom, które będą miały jakiekolwiek problemy z podjęciem decyzji powinny skonsultować się z producentem. 

Anatomiczne pieluchomajtki 

Warto wiedzieć, że obecnie producenci tworzą zaopatrzenie higieniczne, które jest dostosowane do różnic anatomicznych. Pieluchomajtki dla kobiet bardzo często określane są nawet jako bielizna chłonna. Jest to spowodowane przede wszystkim jej bardzo wygodną i dyskretną konstrukcją. Nie można zapomnieć, że bielizna dostępna jest zarówno w różnych rozmiarach, jak i wariantach stopnia chłonności. Dzięki temu praktycznie każda, nawet najbardziej wymagająca osoba nie powinna mieć problemu z podjęciem odpowiedniej decyzji. 

Pieluchomajtki dla osób aktywnych i dorosłych 

Produkty dostępne na rynku odpowiadają zarówno potrzebom osób aktywnych, jak i mobilnych. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ pacjenci, którzy dużo biegają, jeżdżą na rowerze czy uprawiają inne sporty, nie chcą pod żadnym pozorem czuć dyskomfortu. Zalecane jest szczególne zwrócenie uwagi na miękkość materiału, hipoalergiczność produktu. 

Produkty dla osób leżących 

Świetnym rozwiązaniem będzie zakup pieluchomajtek na noc, które będą właściwie dostosowane do specyfiki inkontynencji osób leżących i obłożnie chorych. Należy również zaznaczyć, że te produkty są wyposażone we wskaźnik wilgotności czy panele boczne pozwalające na przepływ powietrza. Nie powinno się przed podjęciem decyzji sugerować tylko najniższą ceną.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nietrzymanie moczu może dotknąć praktycznie każdej osoby. Nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia wiek, płeć czy stan zdrowia. Na inkontynencję składa się bowiem znacznie więcej czynników, niż mogłoby się wydawać. Jakie aspekty należy uwzględnić wybierając Pieluchomajtki najchętniej kupowane?  Stopień nietrzymania moczu Rekomendowane jest dobranie omawianego produktu pod względem…