Pestki dyni a piękny wygląd

Zdjęcie pestek dyni

Jakie czynniki wpływają w największym stopniu za nasz wygląd? Wiadomo, że zdrowy styl życia i aktywność są tu wyjątkowo ważne. Nie bez znaczenia pozostaje i nasza dieta. To ona decyduje o tym, czy nasza skóra jest odżywiona w odpowiedni sposób. Cenne witaminy i minerały to podstawa dobrej formy i pięknego wyglądu.

Odpowiednia dieta powinna bazować na tych produktach, które uchronią organizm przed niedoborami poszczególnych składników. Są jednak produkty, w których znajdują się składniki cenione za swój wpływ na wygląd.

Skóra potrzebuje wielu witamin i minerałów. By ich dostarczyć, warto włączyć do swej diety tak ciekawa przekąskę, jaką są pestki dyni. Dlaczego odgrywają one tak istotną rolę? Co można zyskać dzięki uwzględnieniu ich w swym menu?

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

Pestki dyni są przede wszystkim cenione jako źródło cynku. Jest on ceniony w leczeniu trądziku oraz zmian trądzikowych. Wiadomo również, że cynk w znacznym stopniu wpływa na pracę hormonów, ważnych i dla zdrowia, i wyglądu. Cynk wpływa też na pracę układu odpornościowego, którego sprawne funkcjonowanie jest niezbędne m. in. do szybkiego gojenia się ran.

Pestki dyni cieszą się zatem uznaniem przede wszystkim tych, którym dokucza trądziki oraz związane z nim ranki. Cynk jest dla nich lekiem najważniejszym.

Warto jednak pamiętać, że w pestkach dyni znajdują się i inne, ważne dla zdrowia oraz urody minerały. Dzięki pestkom takim można też złagodzić skutki działania testosteronu oraz dostarczyć do organizmu ważnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych.

Są to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Dzięki nim dieta staje się zdrowsza, a skóra otrzymuje wsparcie w walce z procesami zapalnymi.

Warto tu wspomnieć, że powyższe kwasy tłuszczowe to tak zwane – zdrowe tłuszcze, które bardzo dobrze wspomagają proces odchudzania i powinny znaleźć się w Twojej diecie jeśli zamierzasz schudnąć (jeśli pestki dyni Ci nie smakują, a chcesz schudnąć – jedz orzechy lub migdały – one też zawierają zdrowe tłuszcze).

Są one w stanie skutecznie łagodzić zaczerwienienia oraz przyspieszyć proces gojenia się ran. W efekcie dieta, w której pestki dyni pojawiają się dość często, może w znacznym stopniu poprawić wygląd skóry oraz zminimalizować dolegliwości związane z tak częstą przypadłością, jaką jest trądzik.

One Response to Pestki dyni a piękny wygląd

  1. Pati napisał(a):

    Ja wolę migdały lepsze w smaku 🙂

Dodaj komentarz