Trzy najlepsze dyscypliny sportowe na odchudzanie

Zdjęcie rękawic bokserskich

Nie męcz się więcej nieprzyjemnymi i / lub nieskutecznymi ćwiczeniami. Poznaj sporty, które pomogą ci spalić najwięcej kalorii, pozbyć się cellulitu i wyrzeźbić sylwetkę. Są najlepsze na odchudzanie!

Sporty walki

Kobiety nie muszą się dziś ograniczać do aerobiku, mogą śmiało wyjść na ring. Kto powiedział, że boks to sport tylko dla mężczyzn? Podczas godzinnego treningu bokserskiego spalisz nawet osiemset kalorii! To doprawdy imponujący wynik. Poza tym trening bokserski łączy cechy treningu aerobowego i siłowego.

Poprawia kondycję i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Charakterystyczna pozycja bokserska z ugiętymi nogami to natomiast spore wyzwanie dla mięsni ud i pośladków, czyli tych części ciała, które kobietom trudno jest wymodelować. Boks to tez pogromca cellulitu. Podobnie działają inne sztuki walki.

Dodatkowo treningi dodają pewności siebie i pozwalają rozładować negatywne emocje. Jeśli jednak nie czujesz się gotowa do tego, by trenować jak mężczyzna, na początek wybierz zajęcia w stylu aeroboks. to aerobik, czyli rytmiczne ćwiczenia przy muzyc, e ale z użyciem wielu elementów zaczerpniętych ze sztuk walki, takich jak ciosy i kopnięcia. Na zajęciach spalisz pięćset kalorii.

Rower pod dachem, czyli spinning

Spinning to zajęcia na rowerze stacjonarnym, ale prowadzone przez trenera przy dynamicznej muzyce. Są bardzo wyczerpujące, więc wybierz grupę o odpowiednim poziomie zaawansowania.

To treningi aerobowe, na zajęciach spalisz około sześćset kalorii! Poza tym pedałowanie w zmiennym obciążeniu harmonijnie rozwija mięśnie nóg i pośladków, pomaga zlikwidować cellulit i poprawia wygląd sylwetki. Efekty zauważysz już po miesiącu!

Najmodniejszy taniec dla każdego, czyli zumba

Szał taneczny ogarnął Polaków kilka lat temu i wygląda na to, że to trwały trend, a nie przemijająca moda. Obecnie po etapie tańca towarzyskiego i różnych odmian hip-hopu przyszedł czas na zumbę.

To zajęcia łączące taniec i aerobik, bardzo energetyczne i dynamiczne. Liczy się zaangażowanie i dobra zabawa, a nie precyzyjne odtwarzanie układów. Na zajęciach spalasz około siedemset kalorii w godzinę. Tak jak wszystkie style tańca, także zumba modeluje pośladki i uda, ale poza tym rzeźbi harmonijnie całą sylwetkę.

Dodaj komentarz